1-1

Koncert Tamburaškog orkestra Glazbene škole Alberta Štrige Križevci i Ansambla „Muzički suvenir“ iz Harkiva, Ukrajina

Cjelovečernji koncert Tamburaškog orkestra naše Glazbene škole održat će se 06.10.2023. u Velikoj dvorani Hrvatskog  doma s početkom u 19.30 sati. Na koncertu će se našem orkestru pridružiti i prijatelji iz Ukrajine, Ansambl „Muzički suvenir“ iz Harkiva, pod vodstvom Mo Sergeja Neverova. Sergej i njegova supruga Natalia Kostenko već  su bili naši gosti i održali sjajan koncert promovirajući ukrajinsku glazbu u koncertnoj dvorani Škole u lipnju prošle godine. 

Suradnja i gostovanje ansambla „Muzički suvenir“ financirana je programom Europske unije „Culture moves Europe“  i uz potporu Ukrajine.

Ovim će koncertom Tamburaški orkestar, nakon svih uspjeha u posljednje vrijeme,  svečano obilježiti 45. godišnjicu postojanja.